Świat, który rozumie jąkanie – eksperci mają głos

Szanowni Państwo,

logopedki i logopedzi, nauczycielki i nauczyciele, studentki i studenci oraz wszyscy zainteresowani problematyką jąkania

Jak co roku świat obchodzi w dniu 22 października Światowy Dzień Świadomości Jąkania, w tym roku już po raz dwudziesty. Tegoroczne obchody, którym patronuje International Stuttering Association – ISA (Światowe Stowarzyszenie Jąkania), odbywają się tym roku pod hasłem: Świat, który rozumie jąkanie (A world that understands stuttering).

Jak co roku pragniemy przyłączyć się do tych światowych obchodów. Serdecznie zapraszamy do Katowic na otwarte seminarium, które poświęcone jest lepszemu zrozumieniu jąkania, poznaniu doświadczeń osób jąkających się i dostarczeniu wiedzy o tym, jak zmieniać postawy społeczne wobec tego zjawiska. Będziemy także dzielić się pomysłami jak skutecznie wspierać dziecko jąkające się w szkole. Seminarium odbędzie się 19 października 2017 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) w Katowicach, ul. Bankowa 11 – sala konferencyjna parter (www.ciniba.edu.pl). Początek spotkania godz. 16.00. Wstęp na spotkanie jest wolny.

W tym roku uczestnikiem naszego spotkania jest gość niezwykły – Pan Benny Ravid z Izraelskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się (AMBI). To dla nas ogromny zaszczyt.

Serdecznie zapraszamy na to seminarium wszystkich zainteresowanych problematyką jąkania i sytuacją osób jąkających się.

Bardzo serdecznie polecamy również Państwu materiał filmowy przygotowany z okazji ISAD 2017, który został zarejestrowany 22 czerwca 2017 roku podczas otwartego panelu dyskusyjnego Zmiana postaw wobec jąkania! (Changing attitudes toward stuttering!) w CINiBA.

Pragniemy również zaprosić Państwa do udziału w konferencji organizowanej w Krakowie zatytułowanej Życie z zacięciem. 30 lat Klubów J – ruchu samopomocowego osób jąkających się w Polsce (20.10.2017 r.), która połączona jest z Ogólnopolskim Zjazdem Osób Jąkających się (19–22.10.2017 r.). Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie Państwo na stronie https://30latjkrakow.pl

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

JM Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie

ma zaszczyt zaprosić na

UROCZYSTĄ INAUGURACJĘ ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018,

która odbędzie się 7 października 2017 roku o godz. 12:00

w Auli im. Kardynała Augusta Hlonda

w Mysłowicach przy ulicy Powstańców 19.

Inaugurację poprzedzi Msza Święta

pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bpa Adama Wodarczyka

o godzinie 10:00 w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Kościół Mariacki)

w Mysłowicach przy ul. Starokościelnej 5 *.

Rektor

Akademii Ignatianum w Krakowie

ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ

Program uroczystości:

-         Gaudeamus igitur

-         Otwarcie Uroczystości i powitanie Gości

-         Przemówienie Ojca Prowincjała Jakuba Kołacza SJ

-         Przemówienie inauguracyjne JM Rektora ks. prof. dr. hab. Józefa Bremera SJ

-         Przemówienia zaproszonych Gości

-         Immatrykulacja studentów I roku

-         Gaude Mater Polonia

-         Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego

-         Wykład inauguracyjny prof. zw. dr. hab. n. med. dr. h. c. mult. Aleksandra Sieronia pt.: „Światło”

-         Zakończenie Uroczystości

-         Gaudeamus igitur

*  Uwaga : nastąpiła zmiana kościoła.

Akademia Ignatianum w Krakowie

Wydział Zamiejscowy Nauk Humanistycznych i Społecznych w Mysłowicach

41-400 Mysłowice, ul. Powstańców 19

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności

w Dziekanacie Wydziału Zamiejscowego do dnia 28 września 2017 roku.

tel. (32) 77 23 701, e-mail : dziekanat.wz@ignatianum.edu.pl

V Międzynarodowa Konferencja Logopedyczna

Zapraszamy na V Międzynarodową Konferencje Logopedyczną - Logopednia w teorii i w praktyce, która odbędzie się 16-17 września 2017r.

Juwenalia 2017

Zapraszamy na Juwenalia studenckie na Wydziale Zamiejscowym Nauk Humanistycznych i Społecznych w Mysłowicach

10 czerwca 2017 roku od godziny 11:00

Mysłowice ul. Powstańców 19

Telewizja ITVM.pl o nas

Telewizja ITVM.pl o nas i nowym kierunku : pielęgniarstwo,

który jest w przygotowaniu

Poniżej link:

Szkolenie dla terapeutów EEG BIOFEEDBACK

Terapia neurofeedbacku w autyzmie i w zaburzeniach funkcji poznawczych - wzorce EEG/QEEG

Konferencja odbędzie się

Na Wydziale Zamiejscowym Nauk Humanistycznych i Społecznych w Mysłowicach AIK, ul. Powstańców 19.

Dzień I: 23 maja 2017, godz. 14.30-18.30
Dzień II: 24 maja 2017, godz. 9.00-18.00

Szkolenie poprowadzi dr Paweł Borkowski
kognitywista, informatyk, filozof, logik, specjalista metody biofeedback. Związany m. in. z Zakładem Logiki i Kognitywistyki UMCS w Lublinie oraz Ośrodkiem Diagnostyczno-Badawczym "Prymus EEG" i Laboratorium Badań Eksperymentalnych Biofeedback im. św. Ojca Pio.

Organizatorzy:
Akademia Ignatianum w Krakowie - Wydział Zamiejscowy Nauk Społecznych i Humanistycznych w Mysłowicach
Zespół Szkół Specjalnych Nr 7 w Katowicach

KONKURS  DZIENNIKARSKI