Strona główna Wydział Filozoficzny O wydziale Instytucje Wydziału Instytucje naukowo-dydaktyczne Instytut Filozofii Mgr Jakub Pruś o studia filozoficznych w Akademii Ignatianum w Krakowie

Mgr Jakub Pruś o studia filozoficznych w Akademii Ignatianum w Krakowie

Czy jest sens studiować filozofię w XXI wieku? Czy studia filozoficzne kształcą bezrobotnych filozofów? Czy filozofia na katolickiej uczelni różni się czymś od studiów na państwowym uniwersytecie? O studiach filozoficznych na Akademii Ignatianum w Krakowie opowiada Jakub Pruś.

Jakub Pruś ukończył na krakowskim Ignatianum studia licencjackie i magisterskie z filozofii. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską z logiki (problem modyfikacji znaczeń w argumentacji) oraz prowadzi zajęcia z logiki i argumentacji. Pracę licencjacką pisał o logice języka religijnego (Is Religion a Wittgensteinian Language Game?), a magisterską o nowatorskiej teorii prawdy autorstwa polskiego logika Alfreda Tarskiego (Semantyczna teoria prawdy a wybrane problemy logiczne i filozoficzne). (maj 2020).

Cały wywiad znajduje się tutaj: https://studia.pl/filozofia-na-ignatianum-okiem-studenta-opinia-jakuba-prusia/