Bilety okresowe

Każdy student naszej Uczelni ma możliwość posiadania biletu okresowego na swojej Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.

Zgodnie z umową pomiędzy nasza Uczelnia, a MPK w Krakowie z dnia 9 lutego 2009 roku, aby aktywować legitymacje studencką jako nośnik Krakowskiej Karty Miejskiej należy udać się do jednego z Punktów Sprzedży Biletów Okresowych i tam okazać dowód osobisty oraz ważna legitymację studencką. Po weryfikacji danych zostanie wgrana funkcjonalność KKM na ELS oraz zakodowany pierwszy bilet (łącznie z ulgą). Od tej pory można już kupować bilety okresowe w dowolnym automacie do obsługi KKM, ich lista i lokalizacje znajdują się pod tym linkiem.

Szczegółowe informacje o KKM dostępne są na stronie: http://www.kkm.krakow.pl/


Najczęściej zadawane pytania:

 

1. W jaki sposob MPK weryfikuje date ważnosci ELS?

Jeżeli jest to ELS na podstawie hologramu, jednocześnie w przypadku, kiedy np. hologram ma datę ważności do 31.03.2011 i student chce kupić bilet właśnie 31.03.2011 pracownik mu ten bilet sprzedaje, gdyż w tym dniu ma do tego student prawo, natomiast z dniem 01.04.2011 jeżeli nie będzie miał nowego hologramu (co oznacza że nie ma prawa do ulgi) - będzie poruszał się bez ważnego biletu - ponieważ wazność jego ulgi wygasa z dniem 31.03.2011. W takim przypadku jeżeli kontroler sprawdzi ważność biletu i zobaczy, że legitymacja nie jest wazna taki pasażer zostanie ukarany mandatem.

2. Czy MPK czyta część stykowa ELS (weryfikuje elektroniczne ważność ELS)?

MPK S.A. nie weryfikuje ważności legitymacji poprzez odczyt części stykowej karty.

3. W jaki sposób automat do sprzedaży biletów weryfikuje ważność ELS?

W automacie zawsze pojawia się mozliwość kupna biletu ulgowegi i biletu bez ulgi. W automacie nie ma sprawdzania ważności legitymacji studenckiej. Student sam musi być świadomy tego co kupuje, jak długo jego legitymacja jest ważna i jakie wynikają z tego konsekwencje.

4. W jaki sposób kontrolerzy weryfikują uprawnienia studentów do przejazdów ulgowych?

Weryfikują po pierwsze, czy legitymacja jest zgodna z rozporzadzeniem ministerstwa -  ELS musi mieć hologram stwierdający ważność legitymacji.

5. Zgubiłam/zniszczyłam ELS, Uczelnia wydała mi duplikat, w jaki sposób mogę odzyskać mój bilet miesieczny?

Udaj sie z dowodem osobistym oraz duplikatem ELS do jednego z punktów sprzedaży biletów i poproś o aktywacje KKM i wgranie posiadanego biletu na ELS.