Strona główna Kierunek: Turystyka i rekreacja

Kierunek: Turystyka i rekreacja

STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

1. INFORMACJE O KIERUNKU:

Turystyka i rekreacja w Akademii Ignatianum w Krakowie (AIK), to studia o profilu praktycznym, w których akcent został położony na zdobycie kompetencji umożliwiających profesjonalną działalność turystyczną, m.in. przez odbywanie praktyk zawodowych przewidzianych w programie kształcenia. Program studiów obejmuje moduły zajęć związane z praktycznym przygotowaniem zawodowym. Celem studiów jest wykształcenie u studentów zespołu wiedzy, umiejętności zawodowych i kompetencji społecznych, dzięki którym absolwent Turystyki i Rekreacji AIK będzie przygotowany do wykonywania zawodów związanych z branżą turystyczną.

• Studia są prowadzone w Instytucie Kulturoznawstwa na Wydziale Filozoficznym.

• Studia są prowadzone tylko w trybie stacjonarnym

• Limit przyjęć: 75 osób

2. ZAKRESY KSZTAŁCENIA (DO WYBORU):

Turystyka międzynarodowa i regionalna
Turystyka biznesowa i kwalifikowana

3. WYBÓR ZAKRESU KSZTAŁCENIA:

Przedmioty w ramach zakresu zaczynają się od 4 semestru.

Na Wydziale Filozoficznym, o tym czy przyjęci na studia kandydaci podejmą dany zakres dowiedzą się od sekretariatu Instytutu Kulturoznawstwa. Decyzję odnośnie zakwalifikowania się podejmuje Dyrektor Instytutu, w przypadku dużej liczby zainteresowanych wyborem danej ścieżki edukacyjnej. W przypadku zbyt małej ilości wyboru ścieżki, dany zakres nie zostanie utworzony.

SYLWETKA ABSOLWENTA

ZAKRES KSZTAŁCENIA: TURYSTYKA MIĘDZYNARODOWA I REGIONALNA oraz TURYSTYKA BIZNESOWA I KWALIFIKOWANA

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów:

• wiedza, umiejętności i kompetencje w zakresie nowoczesnych strategii działania i funkcjonowania firm i instytucji branży turystycznej, a także instytucji życia gospodarczego, kulturalnego i społeczno-politycznego,
  • umiejętność zakładania i prowadzenia własnego (głównie małego) biznesu turystycznego.

Mozliwa kariera zawodowa:

Absolwent tego zakresu jest profesjonalnie przygotowany do pracy na rynku turystycznym w:
  • biurach podróży,
  • obiektach usług noclegowych,
  • urzędach i instytucjach działających na rzecz rozwoju ruchu turystycznego,
  • biurach informacji turystycznej,
  • firmach i instytucjach rynku usług turystycznych i rekreacyjnych,
  • zawodach związanych z procesami rekreacji (z wyłączeniem wymagających wykształcenia medycznego lub pokrewnego).
HARMONOGRAM STUDIÓW

HARMONOGRAM STUDIÓW PIERWSZEGO STOPNIA

harmonogram studiów turystyka i rekreacja I st.