Strona główna Uczelnia Wydarzenia 2020 - Rok Świętego Jana Pawła II

2020 - Rok Świętego Jana Pawła II

Rok 2020 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Świętego Jana Pawła II. To właśnie w tym roku -18 maja, obchodzimy stulecie urodzin Karola Wojtyły. Chcąc uczcić to wydarzenie, publikujemy materiały dotyczące naszego wspaniałego rodaka. Zachęcamy do zapoznania się z umieszczonymi poniżej treściami.

___________________

KONCERT PAMIĘCI JANA PAWŁA II - zapraszamy 21.06.2020 o godzinie 20:00. Koncert można zobaczyć na stronie: https://jp2concert.com/

___________________

List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

List Ojca Świętego Benedykta XVI z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Słowo Ojca Świętego do krakowskiej młodzieży w dniu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

___________________

Tekst autorstwa o. Stanisława Cieślaka SJ:

1. Przyślijcie nam następnego Karola Wojtyłę

Powyższy tekst pochodzi z 2005 roku i był publikowany w:  Krzyż niesiony do końca, „Życie Duchowe”, nr 43 (2005), s. 156-159 [przedruk: Przyślijcie nam następnego Karola Wojtyłę, „Nasze Szlachetne Zdrowie”. Pismo Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie, nr 24 (czerwiec 2005), s. 5].

___________________

Teksty autorstwa o. Marka Wójtowicza SJ:

1. Odwaga świętości Jana Pawła II

2. Świętość jako odpowiedź i wyzwanie wobec współczesnego kryzysu kultury

3. Odważny Pasterz

Ciekawe linki:

1. Odpowiedzialność ludzi nauki i kultury za prawdę - przemówienie do rektorów wyższych uczelni w Polsce. Toruń, 7 czerwca 1999

2. Modlę się za wasze uczelnie

3. Jan Paweł II: Uniwersytet miejscem zdobywania wiedzy i kształtowania sumienia

4. Spotkanie z rektorami - Toruń 1999r., częć 1. Rozważania do słów: BÓG JEST MIŁOŚCIĄ

5. Przemówienie Jana Pawła II do rektorów wyższych uczelni w Polsce. Toruń, 7 czerwca 1999. (fragmenty)