I Zjazd Absolwenta - 16 czerwca 2018

„Nic nie może się równać z bogactwem wspólnych wspomnień

                                                                                                         (Antoine de Saint-Exupéry)

 

 

Dnia 16 czerwca 2018 roku w Akademii Ignatianum w Krakowie odbył się pierwszy Zjazd Absolwentów. Inicjatorem wydarzenia było nowopowstałe Stowarzyszenie Absolwentów Ignatianum. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą dla chętnych, której przewodniczył obecny rektor uczelni ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ. Homilię wygłosił były rektor ks. prof. dr hab. Władysław Kubik SJ.

Po mszy wszyscy absolwenci zostali zaproszeniu do budynku uczelni, do auli Grzegorza Piramowicza, w której program spotkania był bogaty. Na początku słowo powitania do absolwentów wygłosił ks. Profesor Józef Bremer. Następnie którą prezentację na temat Stowarzyszenia Absolwentów Ignatianum przedstawiła prezes dr Barbarę Adamczyk. Z kolei promocji Akademii Ignatianum dokonał ks. dr Andrzej Sarnacki SJ. Nie mogło również zabraknąć słowa do absolwentów skierowanego przez członków Samorządu Studenckiego AIK. Absolwenci mieli również okazję zwiedzić uczelnię i bibliotekę, z której korzystają nasi studenci.

 

 

 Po oficjalnym spotkaniu, przenieśliśmy się do ogrodów jezuickich, gdzie odbyła się część nieoficjalna zjazdu. Przy grillu i muzyce rozmowom nie było końca. Wymienialiśmy się wspomnieniami , a wspólny śmiech i radość wypełniły cały teren uczelni. Na zakończenie obiecaliśmy sobie, że zjazd stanie się tradycją i że spotkamy się wszyscy za rok w jeszcze większym składzie.

 

 

Jadwiga Michniak

(członek Stowarzyszenia Absolwentów Ignatianum)

 

 

P