05.05.2021

Informacja dla studentów ws. USOSweb

Szanowni Studenci/Doktoranci/Uczestnicy studiów podyplomowych,

w tym roku wdrażamy w Ignatianum kilka systemów informatycznych, które unowocześnią i usprawnią działalność naszej uczelni. Nowym systemem, z którego będziecie korzystać (w miejsce Wirtualnej uczelni) jest USOS czyli Uniwersytecki System Obsługi Studiów. System ten wprowadzono już w więcej niż 60 wyższych uczelniach w Polsce.

Właśnie zakończyły się prace z tą częścią systemu, który będzie Wam służyć do następujących działań:

• pozyskiwania informacji o ofercie dydaktycznej uczelni (programy, terminy),
  • obsługi toku studiów (zajęcia, oceny),
  • podań, wniosków o pomoc socjalną,
  • wniosków stypendialnych,
  • płatności za usługi edukacyjne, prac i egzaminów dyplomowych itp.

Docelowo zastąpi on Wirtualną Uczelnię, z której korzystacie obecnie.

Wszystkich zapraszamy do logowania się do systemu USOSweb i korzystania z jego funkcjonalności.

Sposób logowania się:

Aby po raz pierwszy zalogować się do USOSweb należy wejść na stronę https://usosweb.ignatianum.edu.pl/ i zresetować hasło dostępu.

Szczegółową instrukcję jak to zrobić znajdziecie na stronie internetowej uczelni w zakładce Instrukcje: https://www.ignatianum.edu.pl/instrukcje

W zakładce Instrukcje znajdziecie wkrótce krótki informator na temat systemu USOS – Pierwsze kroki w USOSweb. Zachęcamy do zapoznania się.

W razie problemów z zalogowaniem się do systemu prosimy o kontakt z Działem IT na adres: it@ignatianum.edu.pl

W najbliższych dniach w USOSweb pojawią się Państwa oceny zarówno z poprzednich lat akademickich oraz z sesji zimowej (oceny są w tej chwili wprowadzane). Bardzo ważne będzie, aby zweryfikowana została przez Was poprawność wprowadzonych danych. Informacje o ewentualnych niezgodnościach prosimy przesyłać na adres: migracja@ignatianum.edu.pl

O zakończeniu procesu wpisywania ocen oraz możliwości ich weryfikacji w systemie zostaniecie poinformowani w odrębnej wiadomości mailowej.

Wszystkim życzymy udanego korzystania z systemu USOSweb.