Strona główna I Turniej Szachowy o Puchar Rektora AIK


I Turniej Szachowy o Puchar Rektora AIK

 

 

KIEDY?

 7 czerwca (poniedziałek) 2021r. o godz. 18.00 online, za pomocą platformy lichess.org

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja pod adresem:

https://forms.office.com/r/xjaY8x8qdF

DLA KOGO?

Turniej skierowany jest do studentów, doktorantów, pracowników administracyjnych i naukowych Akademii Ignatianum w Krakowie.

Do uczestnictwa zachęcamy wszystkich – zarówno graczy z doświadczeniem, jak i tych, których przygoda z królewską grą rozpoczęła się niedawno (choćby za przyczyną popularnego serialu Gambit Królowej). Szachy nie tylko stanowią kwintesencję logiki praktycznej (analizowanie rozsądnych możliwości) i strategicznego myślenia, ale są też przyjemną rywalizacją oraz spotkaniem z inną osobą (nawet jeśli jest to spotkanie za pomocą komputera).

PRZEBIEG TURNIEJU

Dla uczestników zostanie utworzony zespół w aplikacji MS Teams, gdzie turniej zostanie oficjalnie otwarty, a następnie uczestnicy przejdą na platformę lichess.org, gdzie (w specjalnie utworzonym klubie) odbędzie się turniej w stylu szwajcarskim. 

Rozgrywki odbędą się w czasie nie krótszym niż 5+3 (początkowy czas zegara 5 minut i 3 sekundy dodawane za każdy ruch), a turniej będzie się składał z co najmniej siedmiu rund – ostateczny czas rozgrywki oraz ilość rund zostanie ogłoszona po zamknięciu rejestracji. Całkowity czas turnieju nie powinien przekroczyć dwóch godzin.

NAGRODY

Zwycięzca turnieju otrzyma Puchar Rektora Akademii Ignatianum w Krakowie oraz będzie mógł stoczyć pojedynek z najbardziej znanym polskim Youtuberem-szachistą, Marianczello (140 tys. subskrypcji).

Dodatkowo przewidziane są gadżety z firmowego sklepu Marianczello. 

Partia zostanie umówiona w dowolnym dla obu stron terminie.

Kanał Marianczello można znaleźć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=BTy4oLnHxAA

KONTAKT

Dodatkowe pytania prosimy kierować pod adres e-mail: jakub.prus@ignatianum.edu.pl